Producenci

Logo Knauf

Knauf

Firma Knauf to znany w Polsce i na świecie producent materiałów budowlanych, powstających głównie z gipsu. Systemy suchej zabudowy wnętrz na bazie płyty gipsowo-kartonowej, gipsowo-włóknowej Vidiwall, a także cementowej Aquapanel, tynki gipsowe, masy szpachlowe, wylewki i produkty chemii budowlanej pozwalają na wykończenie domu od piwnicy aż po dach.  W Polsce firma obecna jest od roku 1994. W tym czasie uruchomiła dwie fabryki, w roku 1996 w Bełchatowie oraz w roku 1998 w Jaworznie.
Fabryka w Bełchatowie produkuje materiały do suchej zabudowy wnętrz, zaś fabryka w Jaworznie gipsowe tynki, zaprawy i masy szpachlowe.
 Podstawowym surowcem do produkcji dla obu fabryk jest syntetyczny gipsu powstały jako produkt uboczny procesu odsiarczania spalin Elektrowni Bełchatów oraz Jaworzno III. W ten sposób firma Knauf przyczynia się bezpośrednio do ochrony naturalnego środowiska człowieka.  Dystrybucją wyrobów firmy KNAUF w Polsce zajmuje się KNAUF Sp. z o.o., która posiada na terenie kraju sieć liczącą ponad 300 dystrybutorów.  Systemy Knauf są stale doskonalone. Firmowe laboratorium, opracowujące poszczególne rozwiązania techniczne, przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości produktów. Nowe produkty i technologie spełniają wysokie wymagania techniczno – budowlane, w tym między innymi wymagania ochrony p.poż. oraz izolacji akustycznej.  Firma proponuje także bogaty zakres szkoleń i doradztwo techniczne dla architektów, wykonawców oraz handlowców, organizowanych w Centrum Szkoleniowym Knauf w Kleszczowie koło Bełchatowa i prowadzonych co roku w okresie luty – kwiecień.

Inspiracje

Trwa ładowanie...