Producenci

Logo Bolix

Bolix

 

Ponad 65 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji materiałami marki BOLIX - to nasz dotychczasowy dorobek. Liczbę tę można przeliczyć na 450 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych. Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb marki BOLIX wykańczanych jest jest ok. 4,5 mln metrów kwadratowych elewacji. Z udziałem ok. 12% rynku, zajmujemy drugie miejsce w segmencie systemów dociepleń w Polsce.

 

BOLIX jest wiodącym polskim producentem chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Marka BOLIX istnieje już od 1991 roku i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych za przystępna cenę.

 

Cały czas stawiamy na jakość naszych produktów. Dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat ISO na zgodność z normami EN-ISO 9001:2000 i EN-ISO 14001:2004, przyznany przez prestiżową niemiecką firmę TUV Nord. Potwierdzeniem renomy firmy BOLIX i oferowanych przez nas rozwiązań jest przyznanie bezspoinowym systemom ociepleń marki BOLIX opartym na styropianie Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA).


Misja firmy głosi, że BOLIX przyczynia się do podnoszenia standardu i estetyki mieszkań swoich Klientów dzięki dostarczaniu energooszczędnych materiałów dociepleniowych i innych rozwiązań systemowych dla budownictwa.

 

Staramy się, aby nasze produkty i technologie rozwiązywały problemy Klientów. Zgodnie z tą filozofią tworzymy całe systemy produktów, ciągle dbając o ich innowacyjność.

 

W ofercie firmy BOLIX znajdują się profesjonalne materiały elewacyjne oraz do ceramiki:
• tynki akrylowe, silikonowe, silikonowo-akrylowe, silikatowe i mineralne
• systemy dociepleń na styropianie i na wełnie mineralnej
• systemy ochrony mikrobiologicznej budynków
• systemy elewacyjne i naprawcze
• farby elewacyjne i preparaty gruntujące
• kleje i preparaty do płytek ściennych i podłogowych

 

To, co wyróżnia BOLIX na tle konkurencji to:
• rozpoznawalna i dobrze kojarzona marka
• nowoczesny i sprawny system logistyczny z gwarancją 96-godzinnego terminu dostawy
• licząca 240 urządzeń, największa w Polsce sieć mieszalników do farb i tynków
• serwis posprzedażny (after-sales) i szkolenia dla wykonawców 
 

Klienci cenią BOLIX nie tylko za wysokiej jakości produkty. Współpraca z firmą BOLIX oznacza bowiem pewność, że inwestycja zostanie terminowo i bez kłopotów zrealizowana. W kontaktach z Klientami akcentujemy właśnie bezpieczeństwo współpracy.

 

BOLIX od wielu lat współpracuje z największymi koncernami chemicznymi (w tym tak znanymi jak BASF i BAYER). Wszystkie nasze produkty powstają na jednej z najbardziej nowoczesnych linii produkcyjnych w Europie pod stałym nadzorem technologów z firmowego laboratorium.

 

Nasze produkty eksportujemy do ponad 10 krajów Europy. Krajowa sieć dystrybucji obejmuje blisko tysiąc partnerów handlowych, obsługiwanych przez 50 doradców techniczno-handlowych firmy BOLIX.
 

BOLIX w liczbach:
- 250 pracowników
- ok. 100 mln zł obrotu rocznie
- ponad 65 mln m kw. elewacji zrealizowanych w technologii BOLIX od 1991 roku
- blisko 1000 partnerów handlowych w całym kraju
- 50-osobowa sieć handlowców działających w całej Polsce
- 2500 wykonawców szkoli rocznie Dział Technicznej Obsługi Klienta

 

Najważniejsze daty z historii firmy BOLIX:
• 20 marca 1991 – w Żywcu powstaje prywatna firma Erbak, produkująca produkty pod marką BOLIX; właściciel firmy, Romuald Hałabuda, rozpoczyna produkcję tynków i zapraw na potrzeby własnej firmy wykonawczej, wkrótce zaczyna odsprzedawać produkty innym wykonawcom
• 1 czerwca 2001 – Erbak przekształca się z jednoosobowej firmy prywatnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przyjmuje nazwę BOLIX Sp. z o.o.
• 5 września 2003 – fundusz inwestycyjny Advent International, jeden z największych na świecie inwestorów kapitałowych zostaje właścicielem spółki BOLIX
• 7 marca 2005 – BOLIX zostaje przekształcony w spółkę akcyjną 
• 8 maja 2007 – TÜV Nord przyznaje firmie Bolix Certyfikat ISO na zgodność z normami EN-ISO 9001:2000 i EN-ISO 14001:2004, który potwierdza wprowadzenie w naszej firmie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem
• 23 maja 2007 – systemy ociepleń marki Bolix, oparte na styropianie, uzyskują Europejską Aprobatę Techniczną (ETA)

• 18 sierpień 2008 -  firmaBerger Paints India, drugi pod względem wielkosći producent farb w Indiach zostaje właścicielem spólki Bolix

Inspiracje

Trwa ładowanie...